Kumaş Alım Satımı

Kumaş Alım Satımı

Sayfa İçeriği

Polyamid Kumaş Nedir Alanlar Satanlar Nerede?

Polyamid kumaş alan, plastikten üretilmiş olup, yüksek ısıya maruz kalarak, kimyasal aşamalardan geçerek üretilen bir kumaş türüdür. Parlak bir görünüme sahip olan bu kumaş aynı zamanda oldukça dayanıklı bir yapıya sahip olmaktadır. Tüylenmeye, iz yapmaya, küflenmeye ve güvenlenmeye karşı dayanıklı olmaktadır. Özellikleri ve parlak yapısından dolayı dokuma halılarda çok sık kullanılmaz. Günümüzde en sık kullanılan kumaş türü olmaktadır. Polyamid kumaş farklı kumaş türleriyle birlikte de kullanılabilmektedir. Parlak görünümü ve dayanıklılığı sayesinde tekstil sektöründe geniş bir kullanıma sahip olmaktadır.

polyamid liflerinin genel grubu, polyamid molekülünün tekrarlanan amid gruplarındaki karbon atomlarının sayısıma göre sınıflandırılır ve bunlardan üç tanesi, naylon 6.6, naylon 6 ve naylon 11, endüstriyel öneme sahiptir. Naylon eriyikten üretim tekniği ile filament haline getirilir. Kömür ve katran’dan elde edilen hekzametilen diamid, naylon 6.6’nın ana bileşenidir.

Bu tür kumaşlar karbon bazlı molekküllerden türetilmektedir ve tamamen sentetik olmaktadır. Polyamid kumaş alan ipek gibi yarı sentetik kumaşlardan ve pamuk gibi tamamen organik kumaşlardan farklı olmaktadır.

polyamid kumaş alan, parti polyamid , alım satımı zeytinubunu spot stok
polyamid kumaş alan, parti polyamid , alım satımı zeytinubunu spot stok

Polyamid Kumaş Alan Yerler?

Polyamid kumaş alan Naylon ilk olarak DuPont tarafından ipek çoraplara alternatif olarak 1930’ların ortalarında geliştirildi. Polyamid, New York’taki 1939 Dünya Fuarı’nda tanıtıldı. ABD kökenli şirket ilk olarak bu kumaşı spor kıyafetleri ile pazarlamayı amaçladı. Ancak naylon çorapların gerçekte koşulara karşı oldukça hassas olduğu kolayca anlaşıldığı için adı “nuron“ ve daha sonra “nilon” olarak değiştirildi. Kumaşlar müşteriler tarafından doğru bir şekilde telaffuz edilebilmeleri için “nilon” kelimesi, naylon (nylon) olarak değiştirildi.

Polyamid kumaş alan, II.Dünya Savaşı sırasında paraşüt malzemesi olarak kullanılmaktaydı ve savaş sona erdiğinde, kumaş sıkıntısı birçok kadının geri dönüştürülmüş paraşütlerden elbiseler yapmasına neden oldu.

1970’lerin çevre hareketi bu tekstilin üretimine bir engel oluşturdu. Sonuçta tamamen sentetik kumaşların çevreciler tarafından tepkiyle karşılanması ve bu durumun tercih edilme oranını düşürmesi, tüketicilerin naylon ve benzeri ürünlere karşı taleplerinde azalmaya yol açtı.

Parti Malı Polyamid Kumaş Fiyatları Zeytinburnu?

Parti malı polyamid kumaş Bu kumaşın özellikleri arasında sadece giyim olarak değil farklı alanlarda da kullanılması yer almaktadır. Polyamid kumaş alan Naylon ve diğer polyamidler, bilimsel endüstriyel pazarlarda da kalıcı bir kullanım alanı kazandı. Poliamidlerde birçok farklı ürün yapılmıştır. Örneğin, diş fırçaları, saç tarakları, çeşitli gıda ambalajları ve birçok otomotiv parçası bu malzemelerle yapılmaktadır.

Tekstil ürünlerinde bu kadar çok tercih edilen kumaş türlerinden olan polyamid kumaş özellikleri nelerdir sıralayalım;

 • Isıya dayanıklı naylon bir kumaştır.
 • Çok çeşitli parlaklık özellikleri bulunur.
 • Sentetik olduğu için kolay şekilde statik elektriklenme yaratır.
 • Dayanıklı ve uzun ömürlüdür.
 • Kopma, çekilme, sürtünme gibi sorunlar yaşamaz
 • Yıkama sonrası kısa sürede kurur.
 • Esnek yapısından dolayı ılık suda yıkanmalıdır.
 • Teri emen bir yapısı bulunmamaktadır, elbise hava almaz.
 • Sıcak tutma özelliği yoktur.
 • Hava almadığı için koku yapabilir.
 • Güvelenme gibi problemlere sebep olmaz.
 • Makinede yıkabilir.
 • İlk olarak Amerika Birleşik Devletleri’nde üretilmiştir.
 • Kumaşların içerisinde en uygun fiyatlı olanlar polyamid kumaşlardır.
polyamid kumaş , parti polyamid , alım satımı zeytinubunu spot stok
polyamid kumaş , parti polyamid , alım satımı zeytinubunu spot stok

Polyamid Kumaş Sağlığa Ne Kadar Zararlı?

Polamid kumaştan çok sayıda gündelik kıyafet üretilmektedir. Giyim alanında kullanılan kumaş türleri özenle seçilmelidir. Polyamid kumaş dayanıklı ve üretilmesi çok pahalı olmadığı için popüler olmaktadır. Fakat bu kumaşlar yapay sentetik maddelerden üretildiği için polyamid kumaş alanlar alerjisi olanların bu kumaşları kullanırken daha dikkatli davranması gerekir.

Polyamid kumaş alan Bu kumaşlardan yapılmış olan giysiler ter emmez, bu da kötü kokulara ve cilt enfeksiyonlarına neden olabilmektedir. Üretim aşamasında bu kumaş farklı kimyasal bileşenler ile işlem görerek hazır hale getirilir. Bu kimyasal maddeler tahrişlere ve alerjik reaksiyona sebep olabilir. İnsan sağlığı için zararlı olabilmektedir.

Bu kumaşın özellikleri arasında sadece giyim olarak değil farklı alanlarda da kullanılması yer almaktadır. Naylon ve diğer polyamidler, bilimsel endüstriyel pazarlarda da kalıcı bir kullanım alanı kazandı. Poliamidlerde birçok farklı ürün yapılmıştır. Örneğin, diş fırçaları, saç tarakları, çeşitli gıda ambalajları ve birçok otomotiv parçası bu malzemelerle yapılmaktadır.

polyamid kumaş , parti polyamid , alım satımı zeytinubunu spot stok
polyamid kumaş , parti polyamid , alım satımı zeytinubunu spot stok

Polyamid Kumaş Alım Satımı Nerede Kullanılır?

Polyamid kumaş alım satımı yüksek basınç ve sıcaklık testlerinden geçmektedir. Dayanıklı bir özelliğe sahip olan polyamid kumaşlar hava geçirgenliği az olmasından dolayı vücudu terleten bir özelliğe sahiptir. Bu yönü ile özellikle sıcak yerlerde giyilen polyamid kumaşların terletme özelliği bulunmaktadır. Fakat teri dışarı atmaz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Yesenia Satterfield
2 gün önce

University of Georgia Tbilisi, Study In a Georgian University with us.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
Call Now Button