Kumaş Alım Satımı

Kumaş Alım Satımı

Sayfa İçeriği

REGULE KUMAŞ ALANLAR 05326694878

Regule kumaş alanlar, regule kumaş alınır, regule kumaş alıms atım, parti malı regule kumaş, regule kumaş alımı
regule kumaş alanlar ve regule kumaş alımı
Tekstil, hazır giyim, kumaş alım ve satım işleriyle uğraşan firmaların sıklıkla duydukları bir kelime “regule (regular) kumaş” nedir? Hep birlikte inceleyelim…

Regule Kumaş Ne Demek?

Regule kumaş alanlar kelimesi, kumaş üreticileri tarafından İngilizcede yer alan “regular” kelimesinden Türkçeye uyarlanmıştır. “Regular” kelimesi; düzenli, olağan, devamlı, sürekli anlamlarına gelmektedir. Böylece şunu anlayabiliriz ki, regule kumaş da “düzenli şekilde üretimi yapılıp devamı olan kumaş” anlamına gelir.

Regule Kumaş Nedir?

Regule kumaş alanlar  İngilizcede “Regular Fabric” olarak karşımıza çıkan “regüle kumaş” sözcük grubu, tekstil malzemelerinin her dalında kullanılmaktadır. Örneğin “regule dokuma lastik”, “regule ceplik astarı”, “regule tip 5 demir fermuar” söz öbekleri de bahsi geçen tekstil ürününün “devamlı üretim”, “belli bir kapasitede istenildiği kadar üretilebilecek sermaye ve işgücüne sahip” olduğu anlamlarına gelmektedir.
Regüle kumaşlar, kumaş alanlar ve satanlar arasında “orijinal kumaş” olarak da adlandırılır.
Regule kumaş alanlar, regule kumaş alınır, regule kumaş alıms atım, parti malı regule kumaş, regule kumaş alımı
regule kumaş alanlar

Regule Kumaş Alanlar Özellikleri Nedir?

Regule (düzenli) kumaşlar genel manada şu özelliklere sahip olmalıdır:
Belirli bir üretim kapasite skalası bulunmaktadır.
Kalite gereklilikleri, aynı veya çok benzer şekilde, geçmişte ortaya çıkmış ve gelecekte ortaya çıkacak tüm kumaşlarda aynı olmalıdır.
İşgücü yeterlilikleri, kumaşın üretim döngüsünü sürekli olarak devam ettirebilecek seviyede bulunmalıdır.
Üretimin durmasını veya yavaşlamasını engelleyecek faktörlerin ilgili departmanlar tarafından analizinin yapılması gerekmektedir.
Kumaş siparişlerinin birden fazla olmak üzere devamlı olarak üretiminin yapılmış ve yapılacak olması önemlidir.
Hatalı kumaşların parti kumaş kategorisine gönderilip, kalite standartları harici tüm uygulamaların ortadan kaldırılması süreçleri koordine edilmelidir. regule kumaş alım satım yerler

Regule Kumaş Fiyatları Nedir?

Regule kumaşlar imalat süreçlerine bağlı olarak “kesin bir maliyete” sahiptir. Bu maliyet fiyatının üzerine kar marjı eklenerek regüle kumaş fiyatları belirlenir. Parti malı veya stok, ihracat fazlası kumaşlara göre daha pahalıdır. Sipariş üzerine çalışıldığı için regule kumaş üretim fabrikaları, müşterilerin kumaş taleplerinin yoğunluğuna göre fiyatlarını değiştirebilir.
Aslında regüle kumaş fiyatları tüm kumaş piyasasını etkileyen ve fiyatları belirli bir kompozisyona sokan birimdir. regule kumaşı kim alır Örneğin regule denim kumaş metre fiyatı 3 dolar ise parti malı denim kumaşın metre fiyatı da ona göre daha düşük olarak belirlenir.
K’ye kumaş metre fiyatı dersek, KP’ye de parti malı kumaş metre fiyatı dersek denklem şu şekide olur: (KP<K-%30). Yani parti malı veya stok fazlası, ihracattan kalan mallar vs. her zaman regule kumaş fiyatlarına göre belirlenir. Daima regule (orijinal) devamı olan kumaş fiyatlarından düşüktür.
Regule kumaşların daha pahalı olmasının sebebi, kumaş fabrikasının tüm makinelerinin ve işgücünün o kumaşın üretimine katılmasıdır.

Hangi Firmalar Regule Kumaşı Tercih Ederler?

Yukarıda bahsettiğimiz üzere regule kumaş fiyatları, parti, stok fazlası vb. kumaş türlerinden daha pahalıdır. Peki neden herkes parti malı kumaş ile hazır giyim, ev tekstili vb. ürünlerin imalatını yapmıyor?
Büyük kapasiteli tekstil şirketlerinde, üretim süreçlerinin durması resmen iflasa kadar sürükleyebilecek bir olaydır. regule ayarında parti kumaş Mesela 500 kişi çalıştıran bir kadın üst giyim firması, sürekli kumaş kesip işçilerine mal yetiştirmek zorundadır. Regule kumaş alanlar
Parti malı kumaşların devamlılığı olmadığı için, geniş ölçekli tekstil üretim firmaları, parti malı kumaşlarla üretim devamlılığını risksiz bir şekilde idame ettiremezler.
Bir ürün müşteri tarafından beğenildiği zaman mutlaka devamının üretilmesi gerekmektedir.
Aksi takdirde üretim ve satış zinciri kırılmaya başlar. Geniş çaplı üretim tesisleri de kendileri gibi geniş çaplı tekstil ürünü satan mağazalarla çalışmaktadır. Regule kumaş alanlar
Regule kumaş alanlar, regule kumaş alınır, regule kumaş alıms atım, parti malı regule kumaş, regule kumaş alımı
Bir kıyafetin numune çalışmaları bile oldukça maliyetlidir. Regule kumaş alanlar Çok tutulan ve satışı yüksek derecede olan tekstil ürünlerinin devamını mağaza sahipleri talep ederler.
Eğer mağazalar, dikim ve kesim fason atölyelerinden bu malın devamını isterlerse, fason atölyeleri de kumaş satan firmalara bu kumaşı istediklerini iletir.
Kumaşın devamı geliyorsa bu kumaş “regule kumaş” kategorisinde değerlendirilir. Regule kumaş alanlar
Genelde kumaş satın almak isteyen tekstil imalat fabrikaları, mutlaka “sözleşme” ile çalışır. İleride hazır giyim kesim ve dikim fason
5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
Call Now Button