Kumaş Alım Satımı

Kumaş Alım Satımı

Sayfa İçeriği

Yünlü Kumaş Parti Malı Nedir

Yünlü Kumaş Alım Satımı Yumuşaklığı, dayanıklılığı, rahatlığı, sıcaklığı, lüks görünümü gibi, gittiğiniz herhangi bir kumaş mağazasında yün kumaşı en imrenilen ve pahalı kumaşlardan biri olarak bulmanız için pek çok neden var. Yünün özelliklerini buradan inceleyebilirsiniz.

NOT:HER ÇEŞİT KUMAŞ ALINIR SATILIR ARAYINIZ

Temel olarak yünlü kumaşlar ipliklerini oluşturan liflerin uzunluğuna göre Yünlü kumaş Alanlar ve Kamgarn kumaşlar olarak sınıflandırılır. Kısa lifler yünlü kumaşlar oluşturur ve bu nedenle püsküllü bulanık bir yüzey dokusuna sahiptirler. Ağır, kalın ve hacimlidirler ve sıkıca bükülmüş daha uzun ipliklerle yapılan Kamgarn kumaşlardan daha ucuzdurlar. Kamgarn kumaşlar, özel ince bir parlaklığa sahip sert, pürüzsüz bir yüzeye sahiptir. Yünlü parti kumaş düz dokuma yünlüler veya yün örgüler olabilir.

Yine bir genel sınıflandırma için halı yünü duyarsanız adından da anlaşılacağı gibi sadece halı yapmak için uygundur. Lifler uzun ve kabadır. Giysi yünü giysi yapan ince yündür. Aşağıdaki listede görebileceğiniz gibi, yünlü kumaşlar hayvana, dokuma türüne, hayvanın yetiştirildiği yere, kumaşın dokusuna vb. göre daha fazla yapılır.

Yünlü Kumaş Alım Satımı, yünlü kumaş alanlar, yün kumaş alan firma, yünlü kumaş alan, parti malı yünlü kumaş,
Yünlü Kumaş Alım Satımı, yünlü kumaş alanlar, yün kumaş alan firma, yünlü kumaş alan, parti malı yünlü kumaş,

Yünlü Kumaş Alım Satımı 

Yünlü Kumaş Alım Satımı Merinos Yünü, tüm yünlü kumaşların en yumuşak ve en güzelidir. Bu uzun ömürlü kumaş, en çok arzu edilen yünlü kumaşlardan biridir ve aynı zamanda pahalıdır. Merinos koyununun yapağısından yapılır ve çoğunlukla Türkiye’de yapılır.

Merinos yününün kalitesi, yün liflerinin kalınlığına bağlı olarak değişebilir. Merinos yünü kazaklar ve çoraplar çok popüler çünkü diğer tüm koyun yünü kumaşlardan çok daha az kaşındırıyor. Burada merinos yünü hakkında daha fazla bilgi edinin.

Shetland yünü

Bu, İskoçya’da bulunan koyunlardan yapılan yünlü bir kumaştır. En iyi yünlü kumaşların tüm güzel özelliklerine sahiptir ve insanı çok sıcak tutar. Kışlık giyim yapmak için çok uygundur. Kumaşı biraz kaba ama

Melton yünü

Parti kumaş alan yerler. Wool Melton, yumuşak tüylü keçeli orta veya ağır ağırlıkta biraz hacimli bir kumaştır. Genellikle ceketler için kullanılır.

Kuzu yünü

Bu, bir kuzu sadece altı veya yedi aylıkken ilk kırkımı olarak kırpılan yapağıdan yapılan yün kumaşı ifade eder. Bu yünden yapılan kumaş çok güçlü ve yumuşaktır ve fazla işlem gerektirmez. Kalite açısından en iyi yün olarak kabul edilir.

Yünlü Kumaş Alanlar Ve Parti Kumaş Fiyatları

Yün kumaş Alanlar her zaman kalın ve hacimli olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Yünlü Kumaş Alım Satımı Yün liflerinden yapılmış hafif bir perdelik kumaş için birçok seçenek vardır. Hafif yün gevşek ama sıkı dokunmuştur ve çok güzel bir şekilde sarkar. Yünlü parça kumaş alan yerler batiste çok yumuşak ince hafif yünlü bir kumaştır. Krep hafif kamgarn yündür; Albatros, hafif krep yüzeyli hafif yünlü bir kumaştır. Yün şal da hafiftir. Yün şal, düz dokuma yünlü bir kumaştır ve terzilik için mutlak bir favoridir.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
Call Now Button